עמותת נגבה מסייעת לילדים, לנוער ולמשפחות משכונות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. היא עוזרת להם לפתח את כישוריהם ולשאוף לעתיד טוב יותר  ונותנת להם ארגז כלים כדי להגשים שאיפות אלה. כל זאת, בעזרת פעילות יומית וליווי רציף  ואישי של הילדים  ומשפחותיהם במועדוניות ובתכניות ההמשך של מועדון הנוער ותכנית בוגרים.

  • בתי התקווה: רשת של 11 מועדוניות לילדים בגילאי 6-12. בכל מועדונית נמצאים  15 ילדים הנהנים מתוכנית עשירה ומגוונת, החל בארוחה חמה וסביבה ביתית ומטופחת עבור דרך מענה לצרכים רגשיים וחברתיים, חיזוק היכולות הלימודיות של  ומתן תכניות העשרה המקנות להם  ערכים, השכלה כללית וערכי תרבות.
  • מועדון הנוער ותוכנית ח”ץ דלפין לוי: מסגרות המשך לנערי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה  המלוות את הילדים בתקופת  ההתבגרות הרגישה והחשופה לסיכוני הרחוב ולנשירה מבתי ספר.
  • מרכז למידה: נגבה מקיימת מרכז למידה בתוך הקבוצות שהיא מפעילה, כי היכולות הלימודיות של הילדים הם תנאי להצלחתם בעתיד. במרכז הלמידה כל ילד זוכה לתכנית אישית שתבטיח את התקדמותו בהתאם לצרכיו וליכולותיו.
  • סדנאות הורים: נגבה מקיימת סדנאות להורים במטרה לסייע להורים להתמודד עם האתגרים הכרוכים בחיי היום יום ובנושאי גידול ילדים ובני נוער. נגבה מאמינה בחשיבות של עבודה בשיתוף עם המשפחות ובתפקידן המכריע בסיוע לקידום הילדים.